Concert in Breda

Zondag 26 mei, 19:30 uur, concert in de serie Verrassende Ontmoetingen
Harmonie Euphonia uit Teteringen en Koninklijke Sophia’s Vereeniging Loon op Zand
Locatie: Chassétheater, Claudius Prinsenlaan 8, Breda
Kaarten à € 13,00 te bestellen via Dit e-mailadres wordt beveiligd tegen spambots. JavaScript dient ingeschakeld te zijn om het te bekijken.

  • Poster-Zand

Programma 26 mei 2019

 

  1. 1.Concerto II for Clarinet & Wind bandOscar Navarro

Solist: Julien Hervé

 

  1. 2.Belkis, Regina di Saba Ottorino Respighi (arr. Jacco Nefs)

 

 

Concerto II for Clarinet & Wind band

De jonge Spaanse componist Oscar Navarro schreef het tweede concerto voor klarinet in 2011 in opdracht van het “Instituto Valenciano de la Música” en droeg het op aan de klarinettist José Franch Ballester. Het concerto bestaat uit één beweging met drie duidelijk herkenbare delen. In zijn totaliteit kenmerkt het werk zich door een kleurrijke toontaal en een zeer rijke orkestratie. Navarro toont de technische mogelijkheden van de klarinet, zowel qua dynamiek, expressie als virtuositeit. Navarro behandelt de klarinet als verlengde van de menselijke stem. In de dialoog tussen klarinet en orkest zijn veel Spaanse invloeden te horen, zoals flamenco- en folkloristische muziek. Afgewisseld met zangerige New age thema’s, minimalistische harmonieën, virtuoze climaxen en impressionistische deeltjes vormt het een gevarieerd en uitdagend concert.

Julien Hervé

Having originally planned to take a physics degree, Julien Hervé decided at the age of 21 to devote himself to music instead and worked with Pascal Moraguès at the Conservatoire National Supérieur de Musique (CNSM), Paris. An eclectic musician, he performs all kinds of music, and has created a patchwork musical life for himself, centered around the Rotterdam Philharmonic Orchestra, for whom he has been principal clarinet since 2008, playing under the greatest conductors in the world’s finest concert halls.

As a soloist, Julien has appeared with Rotterdam Philharmonic orchestra, Sinfonia Rotterdam, Prag Philharmonia, Lodz Philharmonic Orchestra ,Louisianna Chamber Orchestra, Les Dissonnances, Les Siècles, La Symphonie des Lumières, Orchestre régional de Cannes, Orchestre de Chambre de France, Banda Sinfónica Municipal de Madrid, Orchestre de Picardie...

As chamber musician, he is very much in demand and performs in prestigious Festivals. He is a member of Het Collectief and Calliopée Ensemble, artistic director of the Rotterdam Chamber Music Society and of Festival International de Musique de Chambre de Thèze.

He is developping new material with the brand D'Addario and is a Buffet Crampon Artist.

Julien is currently teaching in the Codarts, University of Performing Arts in Rotterdam.

In 2018 he has performed as soloist with Joyce DiDonato and Yannick Nézet-Séguin for the 100th anniversary of the Rotterdam Philharmonic, live broadcast by Medici.

His recordings have been acclaimed internationaly.

Belkis, Regina di Saba

Ottorino Respighi begon in 1931 met het componeren van de muziek voor zijn meest ambitieuze theaterwerk: Belkis, Regina di Saba. Het ballet is gebaseerd op een Hebreeuws Bijbelverhaal en beschrijft de reis van Belkis, de koningin van Sheba, naar Saloman, de koning van Israel, op wie ze verliefd was. Ze reist met een grote karavaan door de woestijn met onder andere olifanten, kamelen, slaven en vele kostbare schatten.

Het stuk heeft de volgende delen:

  1. Il sogno di Salomon (De droom van Salomon)
  2. Danza Guerresca (Oorlogsdans)
  3. La Daza di Belkis all’aurora (De dans van Belkis)
  4. Danza orgiastica (Opzwepende dans)